Bondora AS alustas tegutsemist aastal 2009, kui siis oli ettevõtte nimeks isePankur. Alates 2014 aastast on aga tuntud nimega Bondora, mis tuleb inglise keelsetest sõnadest "bond" (ühendama, finantsinstrument) ja "ora" (valgus, kuld, raha). Ettevõte tuli esimesena Eesti laenuturule ühisrahastuse teenusega. Lisaks Eestile pakub ettevõte laenuteenust ka Soome ja Hispaania. Hetkel on firmal üle 470 000 kliendi. Investeerimisteenus on saadaval aga kõikidele Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikele.

Laenu summa
100 - 10 000 €
Laenu kestus
3 kuu - 5 a
Intress
19,69 - 45,87 %
Efektiivne intress
19,69 - 45,87 %
Lepingutasu
6 %
Minimaalne vanus
18 aastat

Eelised

Puudused

Nõuded ettevõttelt Bondora laenu saamiseks

Laena Bondora ühisrahastuse portaalist

Bondora pakub ühisrahastuse põhimõttel laene eraisikutele. Ettevõte on vanim Skandinaavias tegutsev ühisrahastuse pakkuja. Laenu taotlemisprotsess on kiire ning esmane pakkumine tuleb juba 1 minut peale laenutaotluse sisseandmist. Laenutaotlusi vaadatakse üle igal päeval nädalas ja isegi riiklikel pühadel.

Laenusummad jäävad vahemikku 500 eurot ja 10 000 eurot perioodiga 3 kuni 60 kuud. Ettevõtte pakutav laenutoode on alternatiiviks klassikalistele eraisikulaenudele nagu kiirlaen, tagatiseta laen ja väikelaen. Kõik laenupakkumised on personaalsed ja põhinevad laenuvõtja krediidiajalool. Lisaks sellele ei nõuta kunagi tagatist.

Autolaen Bondora kodulehelt

Ühisrahastus sobib ka autolaenuna. Autolaenude puhul on tavaline, et auto jääb tagatiseks, kuid Bondora puhul sellist nõuet ei ole. Samuti ei ole kohustuslik ka kaskokindlustuse vormistamine. Kuna laenuvõtja omab autot algusest peale võivad intressimäärad olla kõrgemad kui tavapärase autolaenu puhul. Samas ei ole see reegel, vaid oleneb laenutaotleja krediidireitingust.

Kuidas laenata?

Bondorast raha laenamine ei võta rohkem aega kui 5 minutit. Kõigepealt on vajalik läbida isiku tuvastus ja esitada viimase 3-kuu konto väljavõte. Isiku tuvastamiseks saad kasutada nii ID-kaarti, Mobiil-ID’d kui internetipanka (Trustly). Pangakonto väljavõtte esitamiseks kasutab Bondora Instantori.

Seejärel saad esitada taotluse ja juba paar minutiga on laenuandjal paar erinevat varianti, mis vastavad sinu maksevõimetele. Sa valid ise, milline pakkumine on sulle sobivaim. Valiku tegemiseks on sul 72 tundi kui sa ei vali selle aja jookusul siis tühistatakse su laenutaotlus automaatselt.

Bondora investeerijale

Bondora pakub ka investeerimisvõimalust ja seda juba terves Euroopa Liidus. Ettevõttel on olemas kolm erinevat paketti, mille vahel investor saab valida. Laias laastus on erinevuseks riskitase. Valida saab madala, keskmise ja kõrge taseme vahel. See on hea võimalus algavale investorile, kuna tegemist on lihtsa teenusega ja minimaalseks investeerimissummaks on vaid 1 euro.

Tingimused

Laenutaotleja peab olema laenuvõtmise hetkel vähemalt 18-aastane ning laenu lõppemisel maksimaalselt 75-aastane. Laenusoovijal ei tohi olla varasemaid maksehäireid ega hasartmänguprobleeme. Sissetulekuks sobib nii palk kui pension.

Meie hinnang

Bondora omab pikaaegset kogemust laenuturul ja tegutseb mitmeis erinevas riigis. Ettevõte pakub mõistlikel tingimustel laenu eraisikutele. Laenuintressid hakkavad alates 10 %. Samas ettevõtte maksimaalne krediidi kulukus on rohkem kui 60%. Kõik laenupakkumised on individuaalsed vastavalt laenutaotleja krediidiskoorile. Kuigi laenupakkumine tuleb juba paari minuti jooksul siis väljamaksed võtavad rohkem aega – alates paarist tunnist kuni paari päevani.

Alustage oma laenutaotlusega siit Bondora.

Avatud

esmaspäev
10:00 - 16:00
teisipäev
10:00 - 16:00
kolmapäev
10:00 - 16:00
neljapäev
10:00 - 16:00
reede
10:00 - 16:00
laupäev
Suletud
pühapäev
Suletud

Ettevõtte andmed

Ettevõtte nimi
Bondora
Organisatsiooni number
11483929
Aadress
AH Tammsaare tee 47
11316, Tallinn
Telefon
-
E-mail
Näidisintress

Bondora väikelaen: 3 185 € laenamisel 10 aastaks on kuumakse 52,41 €. Krediidi kulukuse määr on 20,14%. 10 aasta jooksul maksad kokku 6 474,29 €, mis hõlmab 1 829,89 € intressi fikseeritud intressimääraga 9,83%, ning 1 274,4 € haldustasu. 185 € suurune lepingutasu tuleb tasuda kohe pärast laenu väljamaksmist. Laen läheb 10 aasta jooksul maksma 3 289,29 €.

Kasutajate arvustused

Bondora kohta pole arvustusi

Mida arvate Bondora kohta

Korduma Kippuvad Küsimused teemal Bondora