Bondora skoor:

Laenusumma 500 - 10000 €
Väljamakse Paar tundi
Kontoväljavõttega Ja
Maksehäiretega Ei
Laenuperiood 3 kuud - 60 kuud
Intressimäär 10% - 60.3%
Vanusepiirang 18 a.
Lepingutasu 5.95%
Öppettider Stängt till 09:00


Bondora laenu näide: Krediidi kulukuse määr 10.47%, 500 eurot, üle 1 aasta. Igakuine tagasimakse 45 eurot, kokku: 540 eurot.

Kreditex skoor:

Laenusumma 300 - 60000 €
Väljamakse 1 tööpäev
Kontoväljavõttega Ja
Maksehäiretega Ei
Laenuperiood 3 kuud - 15 aastat
Intressimäär 14% - 14%
Vanusepiirang 18 a.
Lepingutasu 3%
Öppettider Stängt till 08:00


  Kreditex laenu näide: Krediidi kulukuse määr 14.93%, 300 eurot, üle 1 aasta. Igakuine tagasimakse 28 eurot, kokku: 332 eurot.

  MoneyZen skoor:

  Laenusumma 500 - 10000 €
  Väljamakse Kohe
  Kontoväljavõttega Ja
  Maksehäiretega Ei
  Laenuperiood 1 aasta - 7 aastat
  Intressimäär 13% - 18%
  Vanusepiirang 18 a.
  Lepingutasu 180 €
  Öppettider Stängt till 09:00


   MoneyZen laenu näide: Krediidi kulukuse määr 13.80%, 500 eurot, üle 1 aasta. Igakuine tagasimakse 60 eurot, kokku: 726 eurot.

   Omaraha skoor:

   Laenusumma 50 - 10000 €
   Väljamakse Kohe
   Kontoväljavõttega Ja
   Maksehäiretega Ei
   Laenuperiood 30 päeva - 5 aastat
   Intressimäär 8% - 50%
   Vanusepiirang 21 a.
   Lepingutasu 0 €
   Öppettider Stängt till 08:00


   Omaraha laenu näide: Krediidi kulukuse määr 8.30%, 50 eurot, üle 1 aasta. Igakuine tagasimakse 4 eurot, kokku: 53 eurot.

   Iga laenupakkuja kohta on väljatoodud igakuine intressimäär, tegelik või krediidi kulukuse määr. Me ei garanteeri avaldatud informatsiooni täpsuses. Aktuaalsete tingimuste ja intressidega saab tutvuda laenuandja kodulehel.

   Ühisrahastus – laenud eraisikutelt

   Siin on loetelu kõikide laenuandjad, kes pakuvad laenu eraisikult. Ühisrahastus on ettevõtete poolt vahendatav laen ühelt eraisikult teisele. See tähendab, et te võite olla nii laenuandja kui laenutaotleja. Praegu on Eestis, vaid käputäis eraisikutelt pakkuvaid laenuportaale.

   Mis on ühisrahastus?

   Eesti laenuturule on kerkinud uut tüüpi laen, milleks on ühisrahastus või laen eraisikult. Erinevus klassikalisest laenust on see, et laenuandjaks on eraisik mitte laenuettevõte. Firmade rolliks on portaalide haldamine ja administratiivsed tegevused.

   Teadmiseks laenajale

   Portaalis saavad kokku eraisikud kes on huvitatud laenu võtmisest ja eraisikud kes on huvitatud laenu andmisest. Laenuvõtjatele on laenamisprotsess sarnane laenamisega pangast. Laenu saamiseks tuleb läbida isikutuvastus ja tõestada sissetulekuid. Samuti tuleb laenatavalt summalt tasuda intressi, kuid see võib kohati olla soodsam kui võtta kiirlaen krediidiasutusest. Kuna laenuandjad otsustavad, kellele nad tahavad laenata siis võib laenu saamise periood olla kohati pikem kui laenutaotlemine näiteks väikelaenu pakkuvast ettevõttest.

   Teadmiseks investeerijale

   Laenamine eraisikutele on muutunud populaarseks investeerijate hulgas, sest sellega alustamine on lihtsam kui börsi- või valuutaturule sisenemine. Samas on investeerijal rohkem kontrolli, kellele ta raha laenab, millisel intressil ja kui kauaks. Tagastatav summa koos intressidega on võimalik uuesti laenata ja nii kasvatada järjepidevalt enda investeeringut.
   Kui varem on olnud investeerijatel suureks probleemiks, et laenud võivad minna hapuks siis nüüdseks pakuvad ühisrahastus portaale omavad ettevõtted nii tagatisfond ja tagasiostugarantiid, mis ei kata 100% laenusummat, kuid minimaalselt 60%.

   Korduma kippuvad küsimused Ühisrahastus

   Ühisrahastus on laenuportaal, mis vahendab laenutaotlusi ja laenupakkmisi eraisikute vahel. Nii laenuandjad kui saajad on eraisikud.
   Kõikkide investeerimistega kaasnev risk. Ühisrahastusega kaasnevad samuti riskid, kuid sa saad ise valida kui palju ja investeerid igasse laenu ja kuidas sa jaotad enda riskid. Enamasti on minimaalseks summaks vaid 1 eurot.
   Top