Väikelaen tagatiseta

Väikelaen ehk teisisõnu tarbimislaen on vabaks otstarbeks mõeldud lühiajaline laen. Laenusummad jäävad vahemikku 100 eurot kuni 20000 eurot. Soodne tagatiseta väikelaen jääb enda laenutingimustega kiirlaenu ja tagatisega laenu vahel. Tingimused on kohati kõrgemad kui kiirlaenu puhul ja laenatav summa on suurem samas ei ole laenu võtmiseks vaja tagatist seega on väikelaen soodaim neist kahest. 

Ferratum
Laenu summa
30 - 5000 €
Laenu kestus
1 kuu - 8 a
Efektiivne intress
26,86 - 45,93 %
Lepingutasu
0 €
Minimaalne vanus
19 aastat
Bondora
Laenu summa
100 - 10 000 €
Laenu kestus
3 kuu - 5 a
Efektiivne intress
19,69 - 45,87 %
Lepingutasu
6 %
Minimaalne vanus
18 aastat
Credit24
Laenu summa
100 - 5000 €
Laenu kestus
1 kuu - 5 a
Efektiivne intress
27,24 %
Lepingutasu
2 %
Minimaalne vanus
18 aastat
Creditea
Laenu summa
50 - 5000 €
Laenu kestus
1 kuu - 5 a
Efektiivne intress
27,24 - 41,04 %
Lepingutasu
0 €
Minimaalne vanus
18 aastat
Coop Pank
Laenu summa
300 - 25 000 €
Laenu kestus
6 kuu - 10 a
Efektiivne intress
7,90 %
Lepingutasu
2 %
Minimaalne vanus
18 aastat
Moneyzen
Laenu summa
400 - 5000 €
Laenu kestus
3 kuu - 3 a
Efektiivne intress
34,54 %
Lepingutasu
3 % (min. 5 €)
Minimaalne vanus
18 aastat

Mis on väikelaen?

Väikelaen on summalt suhteliselt väike ning on mõeldud ükskõik milliste tarbimiskulutuste jaoks. Laenu võtmisel ei kohusta laenuandjad sind täpse sihtotstarbe aruandmises. Seda tüüpi väikelaenud kuuluvad enamus laenuandjate portfelli, kuid olenevalt laenuandjast võivad nad kasutada erinevaid nimetusi. Krediidikonto on populaarne laenutoode, mis on tinglimustelt üpris sarnane väikelaenule.

Soodsaim tagatiseta väikelaen

Kuna laenatav summa ei ole eriti suur ja laen on tagatiseta siis on lihtne ajada väikelaenu segamini kiirlaenuga. Siiski on neil laenudel erinevus, kuid väikelaen on neist kahest soodsaim. Suuremateks erinevusteks on laenu tagasimakseperiood pikkus, mis väikelaenu puhul võib ulatuda mitme aastani. Samuti intress, mis on tagatiseta väikelaenu puhul madalam, kuna tegemist ei ole nii riskantse laenuga. Kuigi kiirlaen on juba nime poolest kiire laen ei pruugi väikelaenu taotlemine võtta rohkem aega.

Kuidas 1-minutiga saada soodsaim laen

Väikelaenu taotlemine ei ole raskem kui mistahes muu laenu taotlemine. Taotlusvorm, et saada soodsaim väikelaen täidetakse soovitud laenuandja kodulehel. Seejärel toimub isikutuvastus, mis paljudel juhtudel on võimalik teostada ka digitaalselt. Vastuse saamise kiirus oleneb laenuandjast. Kiirematel juhtudel saab vastuse juba 1-minuti jooksul. Ja raha laenub kontole juba samal päeval või ka koheselt –  see sõltub laenuandjast ja sellest, millise panga teenuseid sa ise kasutad.

Tingimused – Kes saavad võtta väikelaenu?

Seadusest tulenevalt võib laenu anda alates 18-eluaastast, kuid mitmed laenuandjaid annavad laenu alates 20 või 22-eluaastast. Laenuvõtjal peab olema püsivsissetulek vähemalt viimased 6 kuud ennem taotluse sisseandmist. Lisaks sellele saavad laenu võtta ainult Eestis alaliselt elavad eraisikud.

Väikelaen maksehäiretega ja ilma kontoväljavõtteta

Seaduses on ettenähtud, et laenuandja on kohustatud nõudma kontoväljavõtet, seega ei ole tänapäeval enam võimalik võtta laenu ilma kontoväljavõtteta – isegi mitte kiirlaenu. Laenuandja on samuti kohustatud ja kontrollima ega laenuvõtja ei ole kantud maksehäireregistrisse ja üldjuhul laenu saamine raskendatud kui on märge maksehäirest registrisse kantud.
Ainsaks võimaluseks on taotleda tagatisega ehk hüpoteeklaenu või refinantseerimislaenu.

Soodne väikelaen ilma palgata

Laenu saamine ilma palgata on täiesti võimalik. Kui oled näiteks üliõpilane või pensionär ja saad toetusi siis on sul võimalik võtta soodne väikelaen. Selleks, et see oleks võimalik, pead võib-olla tõestama, et su praegused rahalised vahendid on piisavad pärast kõikkide teiste igakuiste arvete tasumist. Tõestamiseks piisab kontoväljavõttest. Kuid soodne väikelaen ilma igasuguse sissetulekuta kaasaarvatud toetusteta ei ole võimalik.

Tähtis teada enne tagatiseta väikelaenu võtmist

Väikelaenud sobivad neile, kellel on vajadus laenata tagatiseta väiksem summa ja pikema tagasimakseperioodiga kui näiteks kiirlaenu puhul pakutakse. Tuleb meeles pidada, et laenu kogukulukusemäär võib olla kõrgem kui tagatisega laenude puhul, kus on tagatise (kas auto või kinnisvara) olemasolu nõue. Põhjuseks on suurem risk laenuandjale, mille tulemuseks on kõrgem intressimäär.

Korduma kippuvad küsimused Väikelaen

Jah, väikelaenu on võimalik saada vaid minutite jooksul enda kontole.

Kõikkide krediidiasutuste laenuprotfellides on tagatiseta väikelaenul koht olemas. See tähendab, et sa ei pea laenu saamiseks omama tagatist.

Enamasti on väikelaenu intressid ja tingimused paremad kui kiilaenu omad. See omakorda mõjutab laenu KKM, mis väikelaenu puhul on madalam. Seega saab tõesti väita, et väikelaen on soodsaim.